Artykuły

Integracja systemów bezpieczeństwa z automatyką budynkową

Jeszcze do niedawna na obiektach małych i średnich w podstawowym zakresie integracji znajdowały się jedynie systemy bezpieczeństwa, mające za zadanie ochronę obiektów przed pożarem i intruzami. Od niedawna, w celu zmniejszenia zużycia mediów oraz ułatwienia zarządzania, montowane są również urządzenia automatyki budynkowej i pomiarowe. Inwestorzy, rozbudowując na swoich obiektach systemy bezpieczeństwa i automatyki, coraz częściej skłonni są – zamiast budowy dwóch oddzielnych systemów – do połączenia ich w jeden wspólny system. Szukają w ten sposób zarówno oszczędności, jak i wzrostu funkcjonalności.

Czytaj więcej: Integracja systemów bezpieczeństwa z automatyką budynkową

IFTER EQU - nowa jakość w monitorowaniu obiektów handlowych

Najnowsze oprogramowanie IFTER EQU, przeznaczone do Lokalnych Centr Monitorowania (LCN), zastąpi w najbliższym czasie znane od 15 lat oprogramowanie InPro BMS. Wieloletnie doświadczenie i setki zrealizowanych obiektów stały się podstawą do stworzenia najnowszego oprogramowania. Nadal naszym najważniejszym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na obiekcie, jak również stworzenie możliwości zarządzania systemami automatyki budynkowej, jak i danymi z układów pomiarowych.

IFTER EQU jest systemem integrującym urządzenia systemu bezpieczeństwa, automatyki oraz układów pomiarowych, znajdujących się na terenie obiektu. Dzięki łatwości obsługi, zapewnia istotne zwiększenie skuteczności ochrony obiektu, a także duże możliwości prezentacyjne. Trudno jest zbudować sprawnie działający system bezpieczeństwa bez zastosowania IFTER EQU. Skuteczność systemów bezpieczeństwa (Sygnalizacji Włamania i Napadu - SSWiN, Sygnalizacji Pożaru - SSP, Kontroli Dostępu – SKD i Telewizji Przemysłowej – CCTV) znacznie wzrasta, gdy są one wizualizowane na jednym ekranie oraz gdy poprzez system integrujący zrealizowane są wzajemne powiązania między tymi systemami. Uzyskuje się wtedy, między innymi, weryfikację powstałego pożaru w SSWiN (czujka PIR również wykryje wzrost temperatury) i CCTV.

 

Czytaj więcej: IFTER EQU - nowa jakość w monitorowaniu obiektów handlowych

Kontakt:
location
Wola Niemiecka 78C
21-025 Niemcephone
+48 81 473 53 17

 

 

Partnerzy:
metel

 Jesteśmy srebrnym partnerem firmy ORACLE
Social Media:
youtube